S-a dat startul lucrărilor de dezinsecţie la Giurgiu

Primăria Municipiului Giurgiu aduce la cunoştinţa giurgiuvenilor faptul că a fost stabilit programul de desfăşurare al acţiunii de dezinsecţie la sol în toate zonele din oraş.
Dezinsecţia a început de ieri, 26 mai şi va continua până pe data de 2 iunie 2014, conform următorului program:

Având în vedere că dezinsecţia la sol şi cea aeriană este influenţată de condiţiile atmosferice, in perioada următoare fiind anunţate precipitaţii, programul ar putea fi prelungit până pe data de 10 iunie 2014.
Lucrările de dezinsecţie vor fi supravegheate de angajaţi desemnaţi de SC Giurgiu Servicii Locale SA însoţiţi de personal din cadrul Primăriei.

Ultima modificare: 27.05.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Proiectul de înfiinţare a pieţei de gross pentru peşte la Giurgiu, ajuns la faza de licitaţii